view 4 foto: výhľad z terasy Surfincape vily – Minerton beach

Čo je špecifické na Kapskom Meste?

Hovorí sa, že Kapské Mesto je najkrajšie mesto na svete. Prečo je to tak? Kapské Mesto je jediné mesto na svete, ktoré sa nachádza na pobreží dvoch oceánov – medzi Indickým a Atlantickým a je obklopené horami. Z centra sa nad mesto týči majestátna Stolová Hora a hora Lions Head. Obidve sú prírodné rezervácie a ponúkajú možnosť výletov s výhľadmi na nádherné scenérie mesta a okolité pobrežia.

Mesto je pomerne bohaté, s luxusnými vilovými časťami a domami na pobreží. Je jedno, či hľadáte skvelú reštauráciu, nádherné pláže, alebo nočný klub na piatkový večer, môžete si byť istí, že budete fascinovaní, pretože toto mesto nikdy nespí. Stretnete tu športovcov, politikov podnikateľov, či modelky z celého sveta. Všetci si tu užívajú vynikajúce počasie a slnečné Africké dni, ktoré sa miešaju so vzrušujúcim životom veľkomesta.

Predstavujú žraloky v Kapskom meste skutočne hrozbu?

Vzhľadom k tomu, že veľa z vás sa pýta na žraloky a bezpečnost kitingu v Kapskom Meste, považujeme za dôležité odpovedať aj na túto otázku . Väčšina príbehov o žralokoch vychádza z predsudkov, ktoré nám podsúvajú média v snahe zaujať pozornosť. Čo vieme na 100% je, že žraloky nikdy nesposôbili problém žiadnemu kiterovi v Kapskom Meste a určite nie je dôvod sa ich počas vášho pobytu tu obávať. Historicky nikdy nebol zaznamenaný útok žraloka na kitových plážach, ktoré navštevujeme. Tento fakt treba podčiarknuť aj skutočnosťou, že okrem jazdiacich kiterov, sú tu stovky surferov, windsurferov alebo kitových študentov, ktorí tráva hodiny plávajúc vo vode. Okrem toho miestne školy, učia deti počas telesnej výchovy surfovať na týchto plážach už roky a nikdy nedošlo k žiadnemu incidentu so žralokom.

Kriminalita a bezpečnosť

Počas cestovania do Južnej Afriky, ľudia často riešia otázku kriminality a bezpečnosti. Iste, Južná Afrika má svoje problémy, rovnako ako veľa iných krajín vo svete. Nelichotivá pozícia Juhoafrickej Republiky v rebríčku kriminality, je ale obhájiteľná faktom, že 80% všetkých trestných činov v tejto krajine sa deje v Cape Flats – chudobnej oblasti s pôvodnými obyvateľmi. Kapské Mesto mimo oblasti Cape Flats patrí k jedným z  najtichších a najbezpečnejších veľkomiest v Afrike. Kapské Mesto je pravidelne oceňované ako najlepšia dovolenková destinácia na svete. Okrem turistov z celého sveta tu môžete vidiet dovolenkové rezidencie, a plážové domy celebrít a známych osobnosti, ktoré tu trávia značnú čast dovolenkovej sezóny. Ak by ste ešte stále pochybovali Surfincape Villa je situovaná vnútri stráženého golfového resortu a je vzdialená len minútu pešo ku kitespotu :).

Vietor v Kapskom Meste

Veľa ľudí, hlavne z našich oblastí, si myslí, že silný vietor je prirodzene spojený so zimou a zlým počasím. V Kapskom Meste tomu tak nie je. Vietor tu je legendárny a je pravdepodobne silnejší a spoľahlivejší, než kdekoľvek inde na svete a to všetko počas krásnych, horúcich, slnećných dní. Starí námorníci nazývali Kapské Mesto “Mys dobrej nádeje”, pretože pri preplavbách v okoli, vždy len dúfali, aby ich loď kvôli vetru nestroskotala.

V Kapskom Meste vietor a ideálne počasie idú ruka v ruke. Je tu známy južný vietor (Nazývaný Cape Doctor, pretože čistí mesto od smogu), ktorý oddávna fúka tisícky kilometrov od oceánu, až na pevninu, aby vytvoril špickové podmienky pre tých, ktorí si ho chcú kitingom užiť.

Je oceán v Kapskom Meste studený?

V prvom rade je dôležité vedieť, že žiadna iná kiteboardingová oblasť na svete nie je taká rôznorodá tak, ako tá v okolí Kapského Mesta. S týmito špecifickými, pre kiteboarding ideálnymi podmienkam, úzko súvisí fakt, že Kapské Mesto je jediné na svete, ktoré obmývajú dva oceány. Indický oceán je teplý, a prúdi od rovníku južne pozdĺž Juhoafrického pobrežia. Takže všetky spoty a pláže s Indickým oceánom majú teplotu okolo 25°C.

Potom sú tu lagúny, ako napríklad Langebaan, ktorých plytkú vodu vyhrieva slnko a tak teplota vody tu je podobná tej v Indickom oceáne.

Na niektorých kite spotoch, napríklad na legendárnej Kitebeach v Table View, alebo v obľúbenej Big Bay budete potrebovať dobrý neoprén, pretože tieto časti obmývajú studenšie vody Atlantického Oceánu. Avšak čaro neuveriteľných podmienok a nádherných výhľadov, vám na studenú vodu počas kitovania rýchlo pomôže zabudnúť. Okrem toho, leto v Kapskom Meste je horúce a tak studenšia voda môže byť príjemné osvieženie!

Máte ďaľšie otázky? Neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám na ne odpovieme.

Vyberte jazyk:

Kategórie článkov:

WordPress Facebook Likebox Plugin Develop & Designed by A WP Life Team

O nás:

Sme skupina kajterov, ktorí cestujú po svete a hľadajú vlny a vietor. Vedie nás naśa váśeň a túžba po absolútnej slobode. O tom je kitesurfing v samotnej podstate. Skákať vysoko, surfovať perfektné vlny a užívať si nekonečný freeride. Jednoducho robiť to, čo nás robí úprimne štastných. Radi sa s vami podelíme o perfektný svet kitesurfingu. Pridajte sa k nám!

Čo robíme:

Organizujeme prémiové kitové výlety do Kapského Mesta. Ponúkame luxusné ubytovanie v plážovej vile priamo na spote, letiskový transport a guiding počas vášho pobytu v tejto nádhernej kitovej destinácii. Organizujeme kitové kempy, lekcie, downwind jazdy a množstvo ďalších aktivít ako pre vás, tak aj pre vašu prípadnú nekajtujúcu spoločnosť. Zabookujte si trip do Kapského Mesta teraz! Tešíme sa na vás!

Kontakt info:

Surfincape holiday IMG
Surfincape Villa IMG